שאיבת שומן ומתיחת בטן - עיצוב הגוף עליו חלמת

גם לך מגיע להיראות יפה עם בטן חטובה ושטוחה

מהי מתיחת בטן?

מתיחת בטן היא פתרון להסרת עודפי העור והידוק שרירי הבטן. המנתח מעצב את הגוף ומעניק לו פרופורציות נכונות. כתוצאה מכך מתקבל גוף אסתטי ומחוטב יותר.

ההליך מבוקש מאוד בקרב נשים לאחר הריונות ולידות, בעיקר אלו שעברו ניתוח קיסרי אחד או יותר. כמו כן, לאחר ירידה מסיבית במשקל בנשים ובגברים.

חשוב לדעת!

בניגוד למרבית הפלסטיקאים אשר מבצעים ניתוחי מתיחת בטן בהרדמה כללית, בבית חולים אלישע, ניתן לבצע ניתוחים אלו בהרדמה אפידורלית תחושתית בלבד.

ביצוע הניתוח בהרדמה אפידורלית מאפשר למנותח/ת לשנות תנוחות בצורה עצמאית במהלך הניתוח ללא תחושת כאב. משמעות הדבר היא הפחתה משמעותית ברמת הסיכון והשגת תוצאה אסתטית טובה יותר הודות לגישה הנוחה יותר שמתאפשרת למנתח.

ד”ר יצחק רמון - מנתח פלסטי בכיר

ד”ר רמון הינו מנהל המרפאה לכירורגיה פלסטית ואסתטית בבי”ח אלישע ורופא בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבי”ח רמב”ם.
חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית – כיהן כמזכיר האיגוד. כמו כן חבר באיגוד האמריקאי (ASPRS) והבינלאומי (ISAPS)  וממשיך לשפר את הידע שלו באמצעות השתלמויות בכירורגיה אסתטית בארה”ב.
ד”ר רמון עובד בשירותי בריאות כללית ובקופת חולים מאוחדת ובעל הסדרים מול כל חברות הביטוח.

המטופלים של ד"ר רמון נהנים מכל היתרונות:

התמונות באתר זה נועדו להפצת ידע והסברה רפואית בלבד

לקוחות ממליצים

דיאנה
דיאנה
קרא עוד
לפני שבועיים נותחתי.. חייבת לומר שכבר בפגישה הראשונה והיחידה הבנתי שזה הרופא שאני רוצה שינתח אותי. היום אני אומרת שלא טעיתי ... רופא מקצועי פשוט תותח!
סיון שפידו
סיון שפידו
קרא עוד
תודה על היחס האישי, האדיבות, השירות וכמובן תודה, תודה גדולה על הניתוח שעבר בהצלחה.
שרון ליבוביץ
שרון ליבוביץ
קרא עוד
אין די מילים כדי להלל ולשבח, אתה פשוט נפלא ואשרינו שבך זכינו כרופא ומנתח..
הקודם
הבא

לקוחות ממליצים

שאלות נפוצות

בניתוח אף פונקציונלי מטרתינו היא ליצור מעבר אוויר תקין, ישר, ונקי ממכשולים כך שתתאפשר זרימת אוויר תקינה דרך האף, הן בזמן מנוחה ושינה, והן בזמן עירות ופעילות גופנית מאומצת.

האף הוא האיבר המרכזי בפנים, הממקד אליו את מירב תשומת הלב. בניתוח אף אסתטי מטרתינו היא ליצור מראה אף נעים וטבעי, אשר מתאים למבנה הפנים ולעובי וגוון העור.

בניתוח אף פונקציונלי אני יוצר מסלול ישר ונקי ממכשולים לזרימת אוויר תקינה דרך האף.

לעיתים יש צורך לישר את המחיצה שבין שני צידי האף או להסיר חלק ממנה. לעיתים יש להסיר מבנים פנימיים אשר צמחו יתר על המידה (כונכיות או טורבינות) ואשר חוסמים את מעבר האוויר, ולעיתים יש צורך ביצירת הפרדה בין הסחוסים הצידיים של האף לבין המחיצה. 

כל הפעולות הללו יכולות להתבצע כחלק מניתוח אסתטי-פונקציונלי משולב, או במסגרת ניתוח פונקציונלי בלבד.

בניתוח אף אסתטי אני לרב מיישר את גב האף (מסיר גבנון או גיבנת), קובע את רמת הסלידה הרצויה, מגדיר את הזוית שבין הפה לאף וקובע את צורת קצה האף.

לעיתים יש צורך בשחרור שריר הגורם לצניחה של האף בעת חיוך או בשינוי גודל הנחריים. במידה והגיבנת שיש להסיר מגב האף גדולה, לרב נזדקק לביצוע שברים בעצמות גשר האף.

ניתוח אף מתאים לכל מי שסובל מהפרעה במעבר האוויר, אם בעת שינה או בעת מאמץ גופני. כמו כן ניתוח אף מתאים למי שמעוניין בעידון צורת האף, הקטנתו, או התאמתו למבנה הפנים.

ניתן לבצע ניתוח אף החל מסיום צמיחת האף, כלומר מגיל 16 ואילך. אם יש היסטוריה של שברים או חבלות משמעותיות באף, לפעמים נזדקק להערכה של יציבות שלד האף ע״י צילום או בדיקת CT טרם ההחלטה לבצע ניתוח.

במהלך השנה הראשונה חלים שינויים רבים במראה האף. בשבועות הראשונים לאחר הניתוח האף לרב בצקתי, ולעיתים נראה גבוה וסולד הרבה יותר מהרצוי. לאחר מספר שבועות הנפיחות נסוגה ומתחילים לראות את מראה האף האמיתי (יש לציין כי המנתח יודע איך יראה האף כבר במהלך הניתוח, טרם הופעת הנפיחות).

תהליך ההחלמה מסתיים לאחר כשנה מהניתוח ואז מתקבלת התוצאה הסופית. ישנם מטופלים אשר שנים רבות לאחר הניתוח מרגישים שהאף גדל ביחס לפנים. מצב זה הוא אשליה אופטית ונובע מאובדן נפח בפנים (בעשורים המאוחרים של החיים) ושינוי היחס שבין גודל האף לבין גודל שאר איברי הפנים.

כן. מלבד החלוקה לניתוחי אף אסתטיים ופונקציונליים, קיימת גם חלוקה לניתוחי אף פתוחים וסגורים. ניתוח אף סגור הוא ניתוח המבוצע דרך חתכים בתוך הנחיריים ואין שום סימן חיצוני לניתוח.

ניתוח אף פתוח הוא ניתוח שבו חותכים את חלקה התחתון של המחיצה שבין הנחיריים, חושפים את שלד האף, ולאחר מכן סוגרים בחזרה. במצב זה נשארת צלקת זעירה על חלקה האחורי-תחתון של המחיצה שבין הנחיריים. קשה מאוד להבחין בצלקת זו  במבט חזיתי.

אני מבצע הן ניתוחים סגורים והן ניתוחים פתוחים. כאשר יש צורך בגישה לאזורים נסתרים באף, אבחר בניתוח פתוח. בכל שאר הניתוחים (רב הניתוחים) אעדיף ניתוח סגור אשר אינו משאיר סימנים על העור כלל.

תלוי. ניתוח אף יכול להיות פשוט או מורכב. בהתאם לכמות הפגמים שיש לתקן, וסיבוך הפעולות שיש לבצע. במידה ומדובר בניתוח אף מורכב אשר יקח מס׳ שעות רצוי לא לשלבו עם עוד ניתוח.

במידה ומדובר בניתוח סטנדרטי ניתן לשלב עם ניתוחים אחרים. יש לזכור שהאף הוא לא אתר סטרילי, ולכן שילוב של ניתוח אף עם ניתוחים אחרים מעלה את הסיכון לזיהום ודורש התייחסות ספציפית.

בניתוחי האף שאני מבצע, המטופל/ת לרב יוצא/ת עם גבס על האף וטמפונים מיוחדים לניתוחי אף בנחיריים. את הטמפונים נוציא בימים הראשונים לאחר הניתוח, ואילו את הגבס אני מסיר בין 7-10 ימים לאחר הניתוח.

לרוב ניתן לשוב ללימודים או עבודה משרדית לאחר כשבועיים (בשלב זה לרב חלק ניכר מהנפיחויות ושטפי הדם כבר נעלם), אך ישנן עוד מגבלות רבות עד כשישה שבועות מהניתוח (הימנעות ממאמצים, מחשיפה לשמש, מרחצה בים או בבריכה, מהרכבת משקפיים וכו’).

ניתוחי אף מתאפיינים בכאבים ברמה בינונית, המוגבלים לימים הראשונים לאחר הניתוח, וניתנים לשליטה באמצעות תרופות נוגדות כאבים.

כבכל ניתוח, קיים בניתוחי אף סיכון לדימום וסיכון לזיהום. אלו סיכונים נדירים ביותר ואני משתמש במהלך הניתוח בחומרים אשר עוזרים לצמצם סיכונים אלו, כמו גם להפחית בכמות הבצקות לאחר הניתוח.

סיכונים אחרים בניתוח אף כרוכים בפגם אסתטי או בפגיעה במעבר האוויר. אלו מצבים נדירים אשר ניתנים לתיקון בהתערבות נוספת.

לסיכום: מדובר בניתוח בטוח ונפוץ, הכולל אפשרויות רבות לשיפור איכות החיים הן מבחינה קוסמטית והן מבחינה נשימתית.

ניתוח אף מתאים לנשים וגברים החל מגיל 16 המעוניינים לשנות את מראה האף ולמי שחוו בעבר חבלה או שבר, או סובלים מהפרעה במעבר האוויר.

במהלך הניתוח אני מקפיד על ביצוע ניתוח בטוח, על התאמת האף למראה הפנים, ועל השגת מראה טבעי ולא ״מנותח״.

השאירו פרטים או חייגו עכשיו:

טיפולים נוספים שיכולים לעניין אותך

פרטי התקשרות

ד”ר רמון הנו מנהל המרפאה לכירורגיה פלסטית ואסתטית בבי”ח אלישע ורופא בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבי”ח רמב”ם.

© 2019 All rights reserved